Hej

Hej alla våra medlemmar. Vad mycket kul det finns att engagera sig i om man vara vill. En del av medlemmarna våra dom orkar inte med allt roligt som finns på fritiden att. Göra på grund ut av att dom är mobbade på deras jobb. Där för tycker jag att fub måste fara mer aktiva och kolla mer. Respektive arbetsgivare hur dom behandlar sina anställda i detta fall så handlar det om våra medlemmar som är anställda på www.samhall.se jag var på en föreläsning i går som handlade om. Hur detta med seconhand arbete går till, jag upplever detta som att www.samhall.se jobbar i dagens läge på samma sätt när det. Gäller barn arbete i andra länder. Samhall är i dag är bara en kassako i dag vilket Gör dom på samhall i dag så pass nere så att vi som jobbar för våra medlemmar i dag ska ta och prata med. Ledningen på samhall. Att så mår ingen arbetare på samhall bra ut av. Att jobba. Är det meningen att ni vill mobba era anställda på detta sätt. Så att dom mår bättre av att säga upp sig från en trygg anställningsform. Som samhall en gång i tiden var och gå hemma. Nej, nej, nej ni gör ett stort misstag när ni gör på detta sättet. Säger en före detta medarbetare på samhall.

Detta inlägg är publicerat i Uncategorized. Bokmärk permalink. Skriv en kommentar eller lämna en trackback: Trackback URL.